20 lat Oddziału Regionalnego PSRWN w Łodzi

 

W bieżącym roku Łódzkiemu Oddziałowi Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości „stuknęła” dwudziestka.

Jubileusze 20-lecia wśród poszczególnych Oddziałów PSRWN będą się w tym okresie pojawiały jak „osiemnastki” w szkole średniej i tak jak przy ich okazji zaprasza się wszystkich przyjaciół i znajomych, tak też było z jubileuszem Naszego Oddziału.

Ilość osób, która zechciała przyjąć zaproszenie na obchody tej rocznicy była miłym zaskoczeniem dla wszystkich członków celebrujących wspólnie z gośćmi tę uroczystość. Tak liczną frekwencję można po części przypisać kol. Tomaszowi Teledze, który współtworzył Oddział w Łodzi, a który jest wyjątkowo bliski wszystkim, którzy zechcieli świętować wspólnie z Nim i Nami ten jubileusz.

Na uroczystość przybył praktycznie cały Zarząd Główny PSRWN, Prezydium z Prezydentem prof. Andrzejem Hopferem na czele. PFSRM reprezentował Wiceprezydent Janusz Jasiński. Nie zabrakło również gości z instytucji współpracujących z rzeczoznawcami na terenie miasta Łodzi. Gościliśmy Dyrektora Urzędu Miasta Łodzi Departamentu Gospodarowania Majątkiem, Dyrektora Łódzkiego Ośrodka Geodezji oraz Wojewódzkiego Biura Geodezji w Łodzi.  Łódzką  Radę  Federacji SNT NOT reprezentował Prezes Zarządu, Politechnikę Łódzką – przedstawiciel Katedry Geodezji Kartografii Środowiska i Geometrii Wykreślnej Politechniki Łódzkiej.   Na uroczystości obecny był również    Prezes Łódzkiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych.

Wszystkich przywitała Prezes Łódzkiego Oddziału – Ewa Baś.

Po oficjalnej prezentacji zaproszonych gości Pani Prezes wspólnie z Prezesem Oddziału Pierwszej Kadencji, a obecnie Wiceprezydentem PSRWN – Tomaszem Telegą przedstawili historię Oddziału wzbogaconą o prezentacje archiwalnych materiałów ilustrujących minione 20 lat. Nie zapomniano również i o członkach Naszego Oddziału, którym nie dane było doczekać tego jubileuszu.

Kolega Tomasz Telega w swoich wspomnieniach podkreślał jak ważną rolę odgrywało stowarzyszenie w życiu zawodowym jego członków w pierwszym okresie istnienia. Przyjaźnie zawodowe jakie zrodziły się 20 lat temu trwają do dziś, choć bezpośrednią wymianę doświadczeń zawodowych zdominowała obecnie era internetu.

Prezydent Andrzej Hopfer występując w tej bardziej oficjalnej części uroczystości obok serdecznych życzeń podzielił się przy tej szczególnej okazji refleksjami o przeszłości, ocenił teraźniejszość i z optymizmem wypowiedział się na temat przyszłości ruchu zawodowego rzeczoznawców majątkowych.

Kolejni goście złożyli życzenia w imieniu własnym oraz osób które reprezentowali na tej uroczystości.

Z okazji jubileuszu Oddział Łódzki wydał okolicznościowy Biuletyn, którego uzupełnieniem były drobne upominki przygotowane dla wszystkich uczestników uroczystości

Przy okazji jubileuszu wręczono Złote Honorowe Odznaki Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości, jako wyraz oceny zaangażowania wyróżnionych w honorowej służbie na rzecz Stowarzyszenia.

W części artystycznej wystąpił Witek Łukaszewski z zespołem, jeden z najlepszych gitarzystów flamenco w Polsce. Koncert to oryginalna mieszanina flamenco, rocka i poezji śpiewanej.

Uroczystość zakończono uroczystą kolacją i zabawą prowadzoną przez muzycznego wodzireja z Radia Planeta FM Łódź.

Włodzimierz Paszcza